Saksamaa kõige loodussõbralikum auto aastal 2016 on Opel Zafira Tourer

Peale rohelise tiitli võitmist aastatel 2013, 2014 ja 2015 tähistab metaankütust kasutav Opel Zafira Tourer tiitlivõitu ka aastal 2016. Valiku teostas sõltumatu instituut Ökotrend.
Opel saab tähistada väljapaistvat aasta algust ka 2016 aastal, kui Opel Zafira Tourer 1,6 CNG ecoFLEX krooniti aasta kõige keskkonnasõbralikumaks mahtuniversaaliks. Tiitel kuulub Opel Zafira Tourerile juba neljandat aastat järjest. Sõltumatu instituut Ökotrend ja ajakiri Auto Test valisid Zafira Toureri metaankütuse mudeli mahtuniversaalide segmendis kõige rohelisemaks autoks.
Seitsmekohaline kompakt mahtuniversaal võitis testi oma madala emisioonitasemega ja ultra ökonoomse 1,6 CNG ecoFLEX mootoriga. Kütusekulu on 4,7 kg 100 km kohta. Kasutatud on kombineeritud tsüklit (40% linnasõitu/60% maanteed). Mootori võimsus on 110kW/150HJ. CO2 emissioon on 129g/km kohta. Mainitud tulemus annab Saksamaal energiakulukuse tabelis A energia klassi.
Opel on tunnustatud pioneer alternatiivkütuseid kasutavate kontsepide arendamisel. Juba aastal 2001 esitles autotootja oma esimest metaaniauto kontsepti koos monovalent-pluss tehnoloogiaga. Opeli CNG ecoFLEX mootorid on seadistatud töötama metaanil, biometaanil või ükskõik mis vahekorras segatud biometaani ja fossiilmetaani segul. Mootor võimaldab ka kasutada bensiini. Metaan ja biometaan maksavad vähem kui bensiin või diisel. Samuti on metaan odavam LPG-st (propaani ja butaani segu). Väike maksumus on hea põhjus kasutada looduslikult tekkivaid kütuseid (biometaani ja fossiilmetaani). Bensiin, diisel ja LPG on kõik tööstuslike protsesside tulemusel tekkivad ained ning looduses neid ei esine.Metaani leidub aga külluses.
Saksa valitsus teatas maksusoodustusest metaankütustele vähemalt kuni 2018 aastani. Fakt tõendab metaankütuste loodussõbralikkust. Metaaniautod emiteerivad 25% vähem CO2, 80% vähem lämmastikuühendeid ja on praktiliselt bensooli ja tahmaosakeste vabad. Kui metaaniauto kasutab 100% kütusena biometaani, siis on auto ökoloogiline jalajälg peaaegu null.

Allikas: Metaaniautode klubi